Bio

Bardzo krótko o zepole

Trójmiejska grupa The Paperbags istnieje od roku 2010. Zespół założył Krzysztof Hrynkiewicz z przyjaciółmi. Styl muzyczny grupy to rock, folk, americana, zespół gra własne kompozycje. The Paperbags to Krzysiek Hrynkiewicz, Agnieszka Hrynkiewicz, Kuba Hrynkiewicz, Bartek Brosz i Jasiu Mazurek.

Burzliwa historia zespołu The Paperbags

Zanim oficjalnie powstał zespół The Paperbags, przez kilka lat, w domu Agnieszki i Krzyśka Hrynkiewiczów, regularnie spotykała się grupa przyjaciół, aby wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitar i innych instrumentów. 

W tym muzykującym towarzystwie pojawiali się m.in. Kuba Hrynkiewicz, Ola Cacha, Bartek Brosz. Początkowo grano covery ulubionych wykonawców, aż któregoś dnia Krzysztof napisał własną piosenkę pt. Will’o’Whispers, potem zaczęły powstawać kolejne autorskie utwory. Wreszcie ktoś zaproponował, żeby zagrać na sopockim Monciaku, na co Krzysiek odparł, że chętnie, ale w papierowej torbie na głowie.

Wiosną 2010 roku The Paperbags ogłosiło swoje istnienie w pierwszym składzie:

Krzysiek Hrynkiewicz (gitara, wokal),  Ola Cacha (bas,wokal),  Agnieszka Hrynkiewicz (perkusja, wokal), Kuba Hrynkiewicz (gitara,wokal).


Po raz pierwszy publiczność miała okazję usłyszeć The Paperbags na scenie 17 maja 2011 r. w klubie Winda w Gdańsku.

Koncert był rejestrowany na żywo przez lokalną telewizję internetową PoplerTV. Jak wiecie, niestety w internecie nic nie ginie, zapis nagrania jest wciąż dostępny i możecie, na własną odpowiedzialność, obejrzeć go tutaj.

Jeszcze w grudniu tego samego roku z zespołu odeszła Ola Cacha, główna wokalistka, basistka oraz autorka niemal połowy utworów i przez moment wydawało się, że na tym zakończy się krótka i raczej zakonspirowana kariera zespołu.

Kryzys nie trwał jednak długo ...

W styczniu 2012 do zespołu dołączył Bartek Brosz, kompozytor i autor tekstów, współtwórca legendarnej grupy Pomidory, który zastąpił  przy perkusji Agnieszkę, która od tej pory śpiewa pierwszym głosem w grupie. 

Chwilę później wakujące stanowisko basisty zajął Wojtek Hrynkiewicz, zdolny gitarzysta, członek grupy coverującej Dire Straits. 

Projekt The Paperbags toczył się dalej z nową siłą. Rolę głównego autora repertuaru wziął na siebie Krzysztof, wspomagany przez Kubę i Bartka, którzy również piszą swoje piosenki. 

Przez siedem kolejnych lat w niezmienionym składzie zespół koncertował w trójmiejskich klubach oraz wyjazdowo na letnich scenach Kaszubskich.

Pub Maraska

Sulęczyno, 21.07.2012

Blues Club

Gdynia, 9.03.2014

Hard Rock Cafe

Gdańsk, 1.06.2016

W roku 2019 grupę postanowił opuścić Wojtek Hrynkiewicz

jego miejsce zajął

Jasiu Mazurek

pochodzący z rodziny o bogatych muzycznych tradycjach, multiinstrumentalista i wokalista. 

10 rocznica The Paperbags

W 2010 roku obchodziliśmy 10 rocznicę założenia zespołu. Niestety epidemia COVID-19 nieco pokrzyżowała nam plany i udało nam się zorganizować tylko jeden rocznicowy koncert w pubie Maraska w Sulęczynie. 

Koncert z okazji 10-lecia The Paperbags

18.07.2020 zagraliśmy koncert w Sulęczynie w Pubie Maraska. Zapraszamy do obejrzenia transmisji wideo z tego wydarzenia.

The Paperbags

Cały czas działamy, gramy koncerty, piszemy i  nagrywamy piosenki. W repertuarze mamy ponad dwadzieścia utworów, których możecie posłuchać w internecie na różnych platformach streamingowych oraz na naszych koncertech, na które już teraz Was zapraszamy.